YouTube videolarını indirmek ister misiniz? MP3 ya da video formatında YouTube videolarını bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirmek için tıklayın!

Cumhuriyetimizin 84. Yılı Kutlu Olsun!

Emre Kurnaz
October 29th 2007 0 comment
Yüzyıllar boyu tarihe yön vermiş, dünyayı yönetmiş bir milletin torunları kurdu bu cumhuriyeti. Yüzlerce kez devlet kurmuş, onlarca milleti bir arada huzur içinde yaşatmayı başarabilmiş bir milletin torunları, altı asırlık koca bir imparatorluğun mirasçıları kurdu bu devleti. Bugün bu henüz genç cumhuriyetimizin seksen dördüncü yılını kutluyoruz. Devlet yönetme ve millet olma sanatını asırlar boyu dünyaya öğreten milletimiz, bugün bu karışık günlerde dahi başını dik tutarak, kimsenin önünde eğilmeden bu bayramını kutlamayı şükürler olsun başarabiliyor.

Tarihimizin başlangıcından beri savaşan bir milletiz, düşmanları bir an olsun eksilmeyen. Anadolu’ya dört yüz kişi ile geldiğimizde de, Dünya Harbi’nde de, bugün de savaşmaya devam ediyoruz. Devletimizi ve milletimizi korumak için, barışı sağlamak için. Bugün hala teröristlerle ve onların arkasındaki asıl düşmanlarımızla gerek askeri gerek diplomatik savaşımıza devam ederken, her gün duyduğumuz şehit haberlerine yenileri ekleniyor. Biz bugün meydanlarda toplanarak, her şehit haberinde gözlerimiz yaşlanırken dik duruşumuzu sergileyerek bunlara alışmadığımızı ve hiçbir zaman da alışamayacağımızı ve birliğimizi, bütünlüğümüzü hiç kimsenin bozmayı başaramayacağını tüm dünyaya gösteriyoruz.

Mehmet Akif Ersoy'un şu dizelerini unutmayalım:
Girmeden tefrika bir millete düşman giremez,
Toplu attıkça sineler,onu top sindiremez
Sen! Ben desin efrat, aradan vahdeti kaldır;
Milletler için işte kıyamet o zamandır...

Akif’in dediği gibi, "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın!"

Daha güçlü bir Türkiye için milletimizi birlik olmaya, yaptığımız işi en iyi şekilde yapmaya, güzel günler için çok daha fazla çalışmaya davet ediyorum. Hepimizin Cumhuriyet bayramı kutlu olsun.

"Ne mutlu Türküm diyene!" Mustafa Kemal Atatürk.

Yorumlar

There isn't any comment in this page yet!

Do you want to be the first commenter?

New Comment