YouTube videolarını indirmek ister misiniz? MP3 ya da video formatında YouTube videolarını bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirmek için tıklayın!

16 sı ve Sonrasında Görünen Hava!

Gokgurultusu
December 14th 2011 4 comments
Yine gelmesi beklenen bir sistem heyecanıyla  yeni yazımla beraberiz.Öncelikle daha önceki yazımda belirttiğim 12 aralık sistemitle ilgili olarak; AO indexi beklentilerin anormal bir şekilde tersine negatif seyrinde iken pozitife yöneldi ve ingiltere üzerine yerleşen devasav alçak basınçlar dönüş hareketiyle kıta genelinde ısıyı yükseltti. Yüksek basıncın da tekrar coğrafyamıza yerleşmesine sebep oldu.Dolayısıyla beklenen yağış ve soguk gelmedi.
     Gelelim 16 sı yani cuma günü ve sonrasındaki hava durumuna.Şu günlerde normaller üzerinde sıcaklık ve güneşli hava ya sebep olan yüksek basınç, cuma günü balkan larda  yurdumuza giriş yapacak yağışla  geri çekilecek.Cuma günü batıda başlayacak yağış akşamına iç kesimlere yayılacak ve hızla doğuya kayacak.Batı kıyılarımızda kuvvetlı yağmur la beraber batı ve iç kesimlerde etkili lodos görülecek.Doğuda ise yağış yine kar olarak düşecek.
     C.tesi günü sadece batı kıyılarımızda ve doguda zayıf yağışlar olacak ancak batı ve orta kesimlerde fırtına şeklinde lodos tehlike oluşturacak boyutlarda olacak  dikkatli olunmalı.Pazar günü ise fırtına daha çok iç kesimlere kayacak,batı kesimlerde ise aşırı yağış başlıyacak sistemin hareketile ise akşam saatlerinde aşırı yagış iç kesimlere de ulaşacak  ve iç kesimlerinde akşam ve gece kar yoğun görülecek gibi.
     Ayın son 10 gününde çoğunlukla hava da fırtına,yağmur,kar ve soğuk olacak. Her yazımdada belirttiğim gibi uzun zaman olduğu için değişmeler olabilir zaman la son durumları aktarmaya devam edeceğim Hoşcakalın :)   

Yorumlar

muhammet36
Yine gelmesi beklenen bir sistem heyecanıyla yeni yazımla beraberiz.Öncelikle daha önceki yazımda belirttiğim 12 aralık sistemitle ilgili olarak; AO indexi beklentilerin anormal bir şekilde tersine negatif seyrinde iken pozitife yöneldi ve ingiltere üzerine yerleşen devasav alçak basınçlar dönüş hareketiyle kıta genelinde ısıyı yükseltti. Yüksek basıncın da tekrar coğrafyamıza yerleşmesine sebep oldu.Dolayısıyla beklenen yağış ve soguk gelmedi.
Gelelim 16 sı yani cuma günü ve sonrasındaki hava durumuna.Şu günlerde normaller üzerinde sıcaklık ve güneşli hava ya sebep olan yüksek basınç, cuma günü balkan larda yurdumuza giriş yapacak yağışla geri çekilecek.Cuma günü batıda başlayacak yağış akşamına iç kesimlere yayılacak ve hızla doğuya kayacak.Batı kıyılarımızda kuvvetlı yağmur la beraber batı ve iç kesimlerde etkili lodos görülecek.Doğuda ise yağış yine kar olarak düşecek.
C.tesi günü sadece batı kıyılarımızda ve doguda zayıf yağışlar olacak ancak batı ve orta kesimlerde fırtına şeklinde lodos tehlike oluşturacak boyutlarda olacak dikkatli olunmalı.Pazar günü ise fırtına daha çok iç kesimlere kayacak,batı kesimlerde ise aşırı yağış başlıyacak sistemin hareketile ise akşam saatlerinde aşırı yagış iç kesimlere de ulaşacak ve iç kesimlerinde akşam ve gece kar yoğun görülecek gibi.
Ayın son 10 gününde çoğunlukla hava da fırtına,yağmur,kar ve soğuk olacak. Her yazımdada belirttiğim gibi uzun zaman olduğu için değişmeler olabilir zaman la son durumları aktarmaya devam edeceğim Hoşcakalın :)

11 years 9 months ago  -1
Gokgurultusu
Arkadaşlar hava ile ilgili sormak istedikleriniz varsa cevaplama hazır olduğmu belirtmek isterim il il uzun vadeli tahminlerimi sunmak isterim
11 years 9 months ago  +1

Won't, be true
11 years 9 months ago  -1
Gokgurultusu
What...?
11 years 9 months ago  0

New Comment